Workshop TAČR: Energetické využití brownfieldů Ústeckého kraje

Na konci června hostila Fakulta strojního inženýrství UJEPodborný workshop projektu TAČR: Energetické využití brownfieldů Ústeckého kraje. Tento projekt je zaměřen na transformaci energetiky regionu se zaměřením na nízkoemisni produkci a přechodu z fosilních paliv na zelenou energii. V rámci projektu vznikají různé scénáře a řešení této problematiky, která respektují základní kritéria, jako např. energetickou soběstačnost, stabilitu dodávek, využívání nízkoemisních zdrojů, ekonomiku provozu, a další. Řešitelem projektu je Fakulta strojního inženýrství UJEP a dalšími spoluřešiteli jsou zástupci fakulty FŽP UJEP, Fakulty Strojní a Fakulty Stavební ČVUT a státního podniku Palivový kombinát Ústí.